LYS’nin yaklaştığı şu günlerde öğrenciler artık iyiden iyiye maratonun sonuna yaklaşmış gibi hissettiklerini söylüyorlar. Uzun zamandır yoğun bir şekilde ders çalışan ve YGS sürecini atlatan öğrenciler, LYS yaklaştıkça sık sık hedefledikleri başarıya ulaşıp ulaşamayacaklarını sorguluyorlar. Bu noktada birçoğunun kafasında özel ders alıp almama konusunda soru işaretleri oluşmakta. Bu nedenle LYS özel ders almanın gerekliliği ile ilgili yazma ihtiyacı hissettim.

LYS Konularını Yetiştiremiyorum Diyorsanız

Sizlerin de fark ettiği gibi LYS süreci YGS’den oldukça farklı. Bunun en önemli sebebi LYS için çalışabileceğiniz, daha doğrusu konuları özümseyebileceğiniz sürenin YGS’ye göre kısıtlı olması. Bu durumda zamanı verimli kullanmak daha çok önem arz ediyor. LYS çalışmaya geç başlamış olabilirsiniz, konuları yetiştirmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Bunlar çok normal ve emin olun birçok öğrenci bu sıkıntıları yaşıyor. Bu noktada özel derse ihtiyaç duyabilirsiniz. Alacağınız destek ile kısa zamanda daha büyük adımlarla ilerleyebilirsiniz. Özel ders hocanız, size özel bir anlatımla konuları daha iyi anlamanızı sağlar. Birtakım yöntem ve stratejiler öğreterek zaman kaybetmenize engel olur. LYS özel ders alarak kısıtlı zaman engelini aşabilirsiniz. Bu noktada Zaman Yönetimi yazımızı da okumanızı tavsiye ederim.

LYS Konuları Çok Zor Diyorsanız

LYS sürecini farklı kılan başka bir durum da özel bir çaba gerektiren konuların yoğunlukta olması. Mesela Edebiyat dersinde fazlaca yazar – eser ve dönem özellikleri ezberi bulunuyor. Ayrıca Matematikte Limit – Türev – İntergal gibi ağır konular var. Yine Fen Bilimleri derslerinde de konu sayısı çok yüksek. Bu yüzden LYS’ye çalışırken işinizi kolaylaştıracak metotlar geliştimeniz gerekiyor. LYS özel ders ile hangi derse ve hangi konuya nasıl çalışmanız gerektiğini öğrenebilir, soru tiplerine kolayca hakim olabilirsiniz.

LYS Denemelerini Analiz Edemiyorsanız

Deneme çözmenin özellikle LYS sürecinde ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İlerlemenizi görmek, eksiklerinizi fark etmek ve hatalarınızı gidermek adına denemeleri doğru değerlendirmek gerekiyor. Özel ders hocanız denemelerinizi analiz ederek size bu konuda da yardımcı olur.

Sadece Bazı Konularda Zorluk Yaşıyorsanız

LYS’deki konuların özel bir çaba gerektirdiğini vurgulamıştık. Bu bağlamda konu bazlı özel ders de çok faydalı olabiliyor. Örneğin Fizik dersinde birçok öğrencinin zorlandığını ifade ettiği Elektrik – Manyetizma konusuna yönelik özel ders alabilirsiniz. Şunu da hatırlatmakta fayda görüyorum; bu seneden itibaren Geometri soruları da Matematik soruları kadar puan getireceği için Geometride eksiği olan öğrenciler Geometri özel ders alabilirler.

Son Haftalarda Özel Ders Alınır mı Diyorsanız

LYS özel ders almak için hiçbir zaman geç değildir. Zaten kısıtlı bir süreye sahip olduğunuz için her hafta, her gün sizin için çok değerli. Son haftada bile olsanız, ihtiyaç hissetiğinizde özel ders almaktan çekinmeyin. Özellikle son haftalarda hayat kurtaracak taktikler öğrenebilir, çözemediğiniz kemikleşmiş soruların çözümlerini öğrenebilir, konu eksiklerini tamamlayabilir, bunlar gibi birçok yollarla netlerinizi artırabilirsiniz.

Neden LYS Özel Ders Almalıyım Diye Soruyorsanız

Hayatınızı şekillendirecek bir sınava gireceksiniz, atacağınız her adım çok önemli. Kaybedecek vaktiniz yok ve konu LYS ise özel ders ihtiyacı boşver diyebileceğiniz bir ihtiyaç değil. LYS özel ders ile netlerinizde büyük artışlar elde edebileceksiniz. Bu da ileriki yıllarda “iyi ki” diyeceğiniz bir adım olacak. Unutmayın, özel ders lüks değil ihtiyaçtır.

OkuldanEve.com ile İstanbul’da Boğaziçililerden LYS Özel Ders Ayrıcalığı

OkuldanEve.com ile İstanbul’da Boğaziçililerden LYS özel ders ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. OkuldanEve.com’un tecrübeli özel ders hocaları LYS’ye hazırlanırken siz öğrencilere ihtiyacınız olan her konuda yardımcı olacaktır. Yalnızca konu anlatımı ve soru çözümü ile kalmayıp sınav sürecini ilgilendiren motivasyon, sınav stresi, zaman yönetimi gibi konularda da sizlere hizmet sunarlar. İstanbul’da LYS özel ders almak için bizimle iletişime geçin.

Hepinize başarılar dilerim.