Neden Geometri Özel Ders Almalısınız?

Geometri dersi Matematiğin cebirsel ifadelerini şekiller üzerinde uygulayan bilim dalıdır. Bir başka ifadeyle matematiksel formüllerin şekiller üzerinde gösterilme biçimidir. Geometri dersi hem ilköğretimde hem de lisede sayısal derslerin arasında öğrencilerin en çok zorlandıkları derslerden biridir.
İlköğretimde öğrencilere Matematik dersinin içinde şekillerin tanıtılmasıyla Geometri bilimine başlangıç yapılır. İleriki sınıflarda ise Geometri dersi hem denklemlerin öğrenilmesiyle birlikte hem de soyut kavramlarının öğrenilmesi yani şekillerin sayılarının artması ile birlikte adım adım zorlaşan bir derstir. Öğrencilerin bu dersten başarılı olabilmesi için iyi bir Matematik temelinin olmasının yanında soyut zekasını iyi derecede kullanabilme yetisine sahip olması gerekmektedir.
9., 10., 11., 12. sınıfta Matematik dersinin dışında ayrı bir ders olarak verilmektedir. Bu sınıflarda okuyan öğrencilerin Geometri dersinde en sık yaşadıkları problem dersi yeterince anlamamaları oluyor. Bir de buna ek olarak öğretmen öğrencilerin seviyesine göre anlatmadığı takdirde öğrenciler bu dersten soğuyor. Bu, temel Geometri eksikliğine yol açıyor ve üzerine eklenerek ilerleyen bu derste kronik bir elverişsizlik baş göstermeye başlıyor. Başka bir sorun ise, öğrencilerin genellikle “görememe” olarak ifade ettiği, Geometri sorularını çözmeye çalışırken tutulma yaşanmasıdır. Bu sorun, temelin sağlamlaştırılmasının ardından bol soru çözümü ile pratik kazanarak aşılabilir. Bütün bunlar Geometri özel ders ile kolayca gerçekleştirilebilecek adımlardır.
İngilizce Geometri dersinde müfredatın Türkçe Geometri dersinden farklı olmamasına rağmen iyi derece İngilizce Geometri literatürüne sahip olunması gerekmektedir. Öğrencilerin bu dersten başarılı olabilmesi için mutlaka dersi derste öğrenip, evde ise fasikül veya diğer yardımcı kaynaklar üzerinden tekrar etmesi gerekmektedir. İngilizce Geometri özel ders almanın en önemli faydası ise hem İngilizce Geometri literatürü hem de akademik Geometri konusunda gerekli ve yeterli becerileri kazanmaktır.

Neden Geometri Özel Ders OkuldanEve.com’dan Alınmalıdır?

  • OkuldanEve.com’dan Geometri özel ders alan öğrenciler Boğaziçili öğrenci ve mezunlardan oluşan öğretmen kadromuzun yetkinliği sayesinde geçmiş senelerdeki Geometri eksiklerini en kısa zamanda kapatıp temellerini sağlamlaştırırlar
  • Boğaziçililerden eğitim koçluğu imkânı ile Geormetri özel ders hizmetini birleştiren anlayışımız sayesinde geometri dersinden başarılı olamamanızın sebeplerini irdeliyor ve gerekli çözümleri üretiyoruz.
  • Geometri özel ders sayesinde okuldaki notlarınızı yükseltmeye yönelik çalışmalar yapılması ile birlikte size uygun kaynak, dokümantasyon ve soru bankası kullanımına teşvik ediyoruz.
  • İstanbul’da Geometri özel ders hizmetimizden faydalanmak isteyen tüm veli ve öğrenciler bizimle iletişime geçebilirler.