Fizik dersi, Geometri, Matematik ve Kimya gibi derslerle yakından ilişkili olduğu için neredeyse bütün öğrencilerin sorun yaşadığı bir derstir. İlköğretimde Fen Bilgisi dersinin altında verildiği ve temel seviyede anlatıldığı için öğrencilere ilk başta eğlenceli gelmektedir. Özellikle ilköğretimin ilerleyen sınıflarında ve lisede Fizik dersi gittikçe ağırlaşmaktadır. Fizik dersinin çalışma mantığı ve temeli sağlamlaştırılamadığı için öğrencilerin büyük bir kısmı, bu dersi anlamakta sıkıntı yaşamaktadırlar. Fizik özel ders alan öğrencilerde ise psikolojik yeterlilik ve sağlamlık sağlandıktan sonra öğrenme ve anlama açısından eksiklikler tespit edilmekte, okul derslerinde görmüş oldukları Fizik dersinin seviyesi belirlenmiş olmaktadır. Yapılan tespit ve analizler sonucunda ihtiyaca göre ekstra kaynaklarla da desteklenerek Fizik özel dersinin alt yapısı tamamlanır. Kısacası Fizik özel ders alan öğrencilerin sınavlarda hedeflediği puanın alması daha da kolaylaşmaktadır.

Neden Fizik Özel Ders Alınmalıdır?

  • Okulda Fizik dersinde anlaşılamayan noktalar olduğunda (konu anlatımında ve soru bazında), Fizik özel dersler ile öğrencinin anlamadığı noktalar tespit edilir ve eksikliklerin kapatılması amaçlanır.
  • Fizik, kümülatif yani her sene geçen senenin üzerine konularak gidilen bir derstir. Eğer öğrencilerin eksiklikleri varsa üzerine gidilerek kapatılır ve bu dersin temel altyapısı oluşturulur.
  • Sorular üzerinden pratik yapmak isteyenler için ve soruların rahat bir şekilde çözülebilmesi için özel ders Fizik dersi için vazgeçilmezdir.
  • Fizik özel ders alan öğrencinin kısa zamanda sınavlarda yüksek not alması amaçlanır.
  • Fizik özel ders alındığında Matematik, Geometri gibi diğer sayısal derslerde de başarı gözlenmektedir. Sebebi ise altyapı çalışmalarında Matematik’in ve Geometrinin Fizik ile alakası olan noktalara da değinildiği için öğrenci aynı zamanda Matematik dersinin ve Geometri dersinin çalışma mantığını da öğrenmiş olacaktır.
  • Çalışma prensibi ve öğretim tarzı öğrenciye uygun bir şekilde ayarlanır. Öğrencinin algılayabileceği iletişim frekansı ile konu anlatımı yapılır, soru çözümü yapılır.

Neden Fizik Özel Ders OkuldanEve.com’dan Alınmalıdır?

OkuldanEve.com’un eğitim konusunda uzmanlaşmış ve Fizik özel ders alanında farklı öğrenim metodlarıyla öğrenciye ders vererek tecrübe kazanmış Boğaziçili ailesi, eğitim koçluğunu Fizik özel ders ile harmanlayarak sizlere sunmaktadır. Öğrencinin anlama seviyesine uygun stratejiler üreterek, eğitimde kalite anlayışı prensibiyle çözümcü yaklaşımlar getirmektedir. Geliştirilmiş geri bildirim sistemiyle öğrencinin günden güne gelişimi izlenir ve öğrenci-aile-hoca üçgeni sayesinde güçlü bir analizi yapılmış olur.

Neden İngilizce Fizik Özel Ders OkuldanEve.com’dan Alınmalıdır?

Bazı kolejlerde ilköğretim 6. sınıftan itibaren ve lise eğitimi boyunca Fizik dersleri İngilizce olarak verilmektedir. Öğrencinin İngilizce Fizik derslerinde adaptasyon sıkıntısı çektiği görülmektedir. Fizik literatürünün kavramları ile yeni tanışıldığı ve dersin dilinin İngilizce olduğu gerçeği bu sıkıntıların sebeplerine temel oluşturmaktadır. Bununla birlikte derslerde kopmalar görülebilmekte ve sınavlarda düşük notlara yol açabilmektedir. OkuldanEve.com un Boğaziçili eğitim koçları bu tarz eğitim veren kolejlerin eğitim sistemlerine hakim olduğu için İngilizce Fizik özel derste öğrenciye uygun değişik öğrenme yaklaşımları sunarlar. İngilizce Fizik özel dersinin amacı, öğrencinin Fizik ile ilgili akademik literatürünü geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmak ve öğrenciyi uygun dokümantasyonlarla desteklemektir. Bunun haricinde okul sınavlarında da öğrencinin hedefledikleri notları almasında OkuldanEve.com un Boğaziçili hocaları İngilizce Fizik özel ders hizmetiyle ona yol gösterir.

Fen Bilgisi özel ders, lise Fizik özel ders, YGS Fizik özel ders, LYS Fizik özel ders, İngilizce Fizik özel ders hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.