IB (International Baccalaureate – Uluslararası Bakalorya) eğitim programı, uluslararası eğitim için en önemli basamaklardan biri olup bilimsel düşünme becerisini kazandırmaya yönelik uygulanan bir eğitim modelidir ve IB özel ders sıkça tercih edilen alanlardan biridir. Bilimsel düşünce ve kendini etkili biçimde ifade etme becerilerinin yanında yabancı dilde yetkinliğin artırılmasını hedeflemektedir.

IB diploma programı 6 grup ders şeklinde ayrılır ve öğrencilerden 3 High Level (Yüksek Seviye) ve 3 (Standart Level) şeklinde derslerini seçmeleri istenir. Koç Özel Lisesi, Özel MEF Okulları, Enka Okulları, Eyüboğlu Koleji, Şişli Terakki Eğitim Kurumları gibi (tam listeyi burada bulabilirsiniz) IB eğitim programı ile eğitim veren okulların öğrencileri için IB özel ders hizmeti sunuyoruz.

IB diploma programında yüksek GPA ve IB GRADE 6 veya 7 puanlarını alabilmek için, 2 yıl boyunca sistemli ve verimli çalışmak gerekmektedir. İşte bu nedenle OkuldanEve ailesi olarak; ortak bir frekans yakalayabilen, aile, okul ve öğretmen üçgeninde iletişimi yüksek olan, tecrübeli Boğaziçili Eğitim koçlarımız sayesinde öğrencilerin yaşamış oldukları zorlukları öngörüyor ve onlara yardımcı oluyoruz. IB özel ders almak isteyen öğrenci, IB derslerinde hangi seviyede olursa olsun ona özel ve uygun çalışma sistemini ve düşünme yaklaşımlarını geliştiriyor, profesyonel yardım ve destek hizmeti sunuyoruz.

Öncelikle, edindiğimiz yılların tecrübelerine göre sınavdan sınava IB özel ders alan öğrencilerin başarısı, sürekli IB özel ders alan öğrencilerin başarısına göre daha düşük çıkmaktadır. Bunun en temel sebebi, IB program müfredatının MEB müfredatıyla, iki programın çalışma sisteminin ve düşünce yöntemlerinin tamamıyla farklı olmasıdır. IB özel ders alan öğrencinin başarıyı yakalayabilmesi için derslerin sürekliliği ve disiplini büyük önem arz etmektedir. Sınav bazlı alınan IB özel ders, çoğunlukla yeterli olmamakta, sonrasında zaten süreç düzenli IB özel ders haline dönüşmektedir.

IB Özel Ders - OkuldanEve

IB diploma programını alan öğrencilerin yaşamış oldukları sıkıntılarını değerlendirerek hedeflerine yönelik ihtiyaçlarını tespit edip, analizlerimizle çözüm için nokta atışı yaparız. Bunları yaparken IB sınavlarında başarılı olabilmeleri için gerekli dokümanları sağlamakla birlikte Lab Report’larında (Laboratuar Raporu) Extended Essayleri’nde (Bitirme Tezi) Internal and External Assessment gibi büyük sorumluluk ve titizlik gerektiren çalışmalarında koçluk yaparak öğrencinin kısa bir süre içinde derslerine olan motivasyonunu ve konsantrasyonunu arttırmaktayız. Son olarak, her ders sonunda uyguladığımız geribildirim sistemi ile başarıyı sürekli kılmak adına öğrencinin gelişimini anlık olarak analiz etme imkanınız olacaktır.

Böylelikle IB Özel Ders alan öğrencilerimizin:

  • Verimli ders çalışma alışkanlığını kazanmalarında,
  • Eleştirel ve analitik düşünme ve bilimsel düşünme becerilerinin geliştirmelerinde
  • Entelektüel donanıma sahip olmalarında
  • Zaman yönetimi ve risk yönetimi gibi becerilerinin geliştirilmesinde yardımcı olmaktayız.

Yukarıda sayılan gelişimleri IB özel ders alan öğrencilerimize rol modellik yaparak, vizyon kazandırarak ve onlara değer katarak yaparız. IB özel ders kapsamında Boğaziçili eğitim koçları ile çalışmanın avantajı ile önlerinde canlı bir örneği gören öğrenciler, hedef belirleme ve motivasyon konusunda sıkıntı yaşamayacaklardır.

İstanbul’da Boğaziçililerden IB özel ders hizmetini şu alanlarda vermekteyiz: