“İyi bir kılavuz, sel sularının önünde set olandır. Kılavuz, öğrencisine yaşayacağı sorunları iyi bir şekilde tanımlayan ve çözümleri için bütün yolları gösterendir.” Bu sözle birlikte TYT özel ders, AYT özel ders, YKS özel ders alınması neden önemlidir, hangi noktalara dikkat edilmesi gerekir gibi soruların cevaplarını burada sizler için cevaplayacağız.

OkuldanEve.com eğitimde “önce kalite” vizyonunu ilke edinmiş olmakla beraber her biri alanında uzman ve tecrübeli hocalardan meydana gelen ve size Boğaziçililerden özel ders imkânı sunan bir sisteme sahiptir.

YKS Nedir? Yükseköğretim Kurumları Sınavı Nedir?

2017 yılında ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile birlikte üniversitelere giriş sınavı sisteminde önemli bir değişikliğe gidilmiştir. Eski sistemde YGS ve LYS olmak üzere iki aşamalı sınav uygulanmaktaydı. YGS’de toplam 160 soru sorulup Mart ayının 2. haftasında yapılmaktaydı. LYS ise Haziran ayının 2 ve 3. haftasında uygulanmaktaydı. Edebiyat-Coğrafya 80, Matematik 80, Fen 90 ve Sosyal Bilimler 80 sorudan meydana gelmekteydi. Şimdiki sistem ise yine 2 aşamalı sınavdan meydana gelmiş olup Haziran ayının 3. haftasında Cumartesi günü 1. oturum TYT’de 40 Türkçe, 20 Sosyal, 40 Matematik ve 20 Fen sorusu sorulmaktadır. 2. oturum ise Pazar günü yapılacak olup Edebiyat-Coğrafya’dan 40 soru, Matematik 40 soru, Fen Bilimleri 40 soru ve Sosyal Bilimlerden 40 soru sorulmaktadır. Müfredat konusuna bakacak olursak, ÖSYM’nin açıklamaları doğrultusunda eski sistemde çıkan konular ile aynı olmakla beraber detaylı bir şekilde hangi dersten hangi konuların çıktığını merak ediyorsanız buradan inceleyebilirsiniz.YKS; TYT ve AYT sınavlarına verilen genel bir isimdir.

YKS Özel Ders Almak Neden Önemlidir?

Sınavın yapısı itibariyle sınav sistemini çok iyi bilen ve size kılavuzluk edecek kişinin, kişiye özel sınav analizleriyle birlikte size önderlik etmesinin faydasını birçok konuda göreceksiniz. YKS özel ders aldığınız zaman, özel ders hocası sınav maratonunda öğrencinin ve velinin kaçırmış olabileceği önemli nüansları yakalayarak yanlış yola girme riskini minimize etmenizi sağlar. Bunun sonuncunda ise vakitten tasarruf sağlamış olursunuz. Sınavda süreç yönetiminden sınav maratonunda hangi ayda hangi konulara ne kadar çalışmak gerektiğine kadar size yol gösteren birisinin olması stres yönetiminde de faydalı olacaktır. En önemlisi süreç yönetiminde sürekli takip ve kontrol sisteminin olması da bu sınava yönelik gerekli ve yeterli disiplini sağlayarak sınavda başarılı olma yüzdenizi artırmış olmaktır. Yukarıda saymış olduğumuz önemli noktaları dikkate aldığınız zaman öğrencinin bu sınava karşı stres yönetimini önemli bir oranda sağlamış olursunuz. Bu yolda yalnız olmadığınızı hatırlatmakta olup, hem yazılarımızla hem de yazacağımız yazılarla sizlere destek olmaktayız.

YKS Özel Ders Neden OkuldanEve.com’dan Alınmalıdır?

Sınav sistemlerinin değişmesiyle birlikte, her zaman sınava en hızlı bir biçimde adapte olan kişilerin kazandığını görmekteyiz. OkuldanEve.com hocaları üniversiteye giriş sınavlarında yüksek dereceye sahip oldukları için bu tarz sınavlara çok kolay adapte olmakla beraber aile-okul-öğretmen üçgeninde size köprü kurmaktadırlar. YKS özel ders alan öğrencilere gerekli vizyonu göstererek onların iyi bir üniversiteye yerleşebilmeleri için lise hayatının başından itibaren düzenli ve disiplinli bir çalışma sistemini sağlamaktadırlar. Bu nedenle öğrencilerin akademik başarısı özel ders ile desteklenebilir. YKS özel ders hizmetimizden faydalanmak isteyen tüm öğrenci ve velileri bekliyoruz.

TYT Nedir? Temel Yetenek Testi Nedir?

Değişen sınav sistemiyle birlikte eski ismi YGS şimdiki ismi ise TYT olan sınavda ağırlıklı 9. sınıf ve 10. sınıf konularından çıkmakta olup, Türkçe'den 40 soru, Sosyal Bilimleri'nden 20 soru, Matematik'ten 40 soru ve son olarak Fen Bilimleri'nden 20 soru sorulacaktır. Sınavın toplam soru sayısı 120 olmakla beraber sınavın toplam süresi 135 dakika olarak belirlenmiştir. Puan türüne göre ağırlık hesaplanmadığı için Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık ve Dil öğrencilerinin her soruya eşit miktarda eğilmeleri gerekiyor. Kısacası 9. ve 10. sınıf sınav konuları herkes için aynı öneme sahiptir. Soru başına düşen sürenin artması ve sınavların Mart ayında değil de Haziran ayında yapılması öğrenciler için bu sınava daha fazla çalışmaları açısından avantajlı gözükmektedir. Öte yandan bu avantajların bütün öğrenciler için aynı miktarda geçerli olması nedeniyle öğrenciler arasında rekabetin daha da arttığını görmekteyiz. ÖSYM’nin vermiş olduğu örnek soruları incelediğimiz zaman geçmiş yıllardaki sorulara göre büyük değişiklik olduğunu ve artık ezberden çok kavramlar üzerinden, görsel bir biçimde mantığa dayalı sorular sorduğunu analiz ettik. Hatta kavramların üzerinden sorular sordurtarak yorum yapabilme kabiliyetlerine göre soruları cevaplamaları istemektedirler. Öğrenciler bu tarz soru yapısında hakim değillerse onlar için bu durum aleyhine işleyebilir. Bu tarz ince noktaların sizin gelecek hayatınızı belirlemede önemli hususlar olduğunun altını tekrardan çizme ihtiyacını görmekteyiz. Bu dezavantajlarınızı nasıl diğer öğrencilere göre daha avantajlı duruma getirebiliriz sorusunun cevabının TYT özel ders almaktan geçtiğini söyleyebiliriz. Bu arada TYT konuları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız şu yazımızı inceleyebilirsiniz.

TYT Özel Ders Almak Size Ne Kazandırır?

1 - Öncelikle TYT özel ders alarak unutmuş olduğunuz 9. ve 10. sınıf konularını tekrardan hatırlayarak sağlam bir temel almanız sağlanır. Sınava yönelik iyi bir stres yönetimine sahip olursunuz ve AYT konularını öğrenirken vakit kaybetmemiş olursunuz.

2 – Saatlerce, günlerce belki de haftalarca sürecek çalışmalarınız yerine gerekli ve yeterli pratik yolları öğrenerek en kısa zamanda denemelerdeki netlerinizde artış olduğunu göreceksiniz. Bu durumun sonucunda ise TYT ve AYT sınavlarına karşı yapabilme özgüvenine sahip olursunuz.

3 – TYT özel ders alan öğrencilerde, hocalar onların yol arkadaşı olmakla beraber bu sınava karşı bütün riskleri paylaşmalarında yardımcı olurlar.

4 – TYT’de bütün derslerin temelini oluşturan sorular sorulduğu için sorular öğrencilere göre kolay gibi gözükebilir o yüzden öğrenciler bu sınavı hafife alabilirler. Dikkatli olmanız gereken nokta şudur, bu temelleri iyi atmazsanız AYT derslerinde istediğiniz başarıyı elde etmede problem yaşayabilirsiniz.

Neden TYT Özel Ders OkuldanEve.com’dan Alınmalıdır?

Kuruluşundan bu yana “önce kalite” prensibi ile hareket etmekte olup öğrencilere, velilere ve öğretmenlere yönelik detaylı çalışmaları ile öne çıkan OkuldanEve.com size bu çalışmaların analizlerini ve gerekli içerikleri sunmaktadır. Boğaziçi ekolünde TYT özel ders hizmeti vermekteyiz.

Eğitim kurumlarından almış olduğunuz eğitimler hangi seviyede olursa olsun sizin hedeflerine yönelik uygun program çıkartarak takip ve kontrolü en iyi bir biçimde sağlamakta yetersiz kalacaktır. Doğru kaynakları yani doğru kitap, doğru ders anlatım videoları ve doğru ders çalışma sistemini, kısacası sizin için en uygununu tespit etmekteyiz.

Boğaziçililerden TYT özel ders almak isteyen öğrencilerin, temelinde eksiklik tespiti yapılmışsa önce temel güçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Konu anlatımlarında ise size uygun anlatım tarzını belirleyip en kısa zamanda konuyu anlamanıza yönelik çalışmalar yapmaktayız. Öğrencilerin yaşamış olduğu belirli derslere karşı kronik sorunları aşmalarında gerekli analizleri yaparak önce bu derse karşı önyargısını kırmakla birlikte konu mantığını öğreterek özgüvenini sağlamaktayız. Son olarak, pratik kazanmalarında yaşamış oldukları sıkıntıları tespit edip birçok yoldan sorunun çözülmesini sağlamasında yardımcı olmaktayız.

Boğaziçililerden özel ders alan öğrencilerimiz için rol model olmaktayız. Öğrencilerin eğitim hayatındaki vizyonunun genişlemesi bir yana, alanında uzman olan hocalarımız öğrencilerin yaşamış olduğu sorunları efektif bir biçimde öğrencilerin avantajına çevirmede yardımcı olurlar ve yaşayacağı sorunları öngörerek gereken tedbirleri almasında destek olurlar.

AYT Nedir? Alan Yetenek Testi Nedir?

Gelecekteki mesleğinize ulaşmanız için önemli basamaklardan birisidir. YKS’de ağırlığı yüzde 60’tır. Eski ismi LYS olan bu sınavda da ÖSYM’nin açıklamaları ışığında görüyoruz ki 10. 11. ve 12. sınıf müfredatından konular üzerinden öğrencilerin bilgiyi kullanarak soruların çözülmesi istenmektedir. 3 saat sürecek olan bu sınav geçmiş yıllardaki sınavlara göre daha fazla vaktin olması anlamına geliyor. Bu durumda eskiden vakitle problem yaşayan öğrenciler için artık bir nebze olsun vakit konusu avantajlı hale gelmiş oldu.

LYS’ye göre dezavantajlı noktası ise puan türlerine herkese göre eşitlemiştir. Daha da açmak gerekirse, artık makine mühendisliğine gitmek isteyen öğrenciler için sadece Fizik veya Kimya soruları çözmek yeterli olmayabilir, o yüzden Biyolojiyi de çözmenin geçen senelere daha da önemli olduğunu fark etmesi gerekmektedir.

Soru sayılarının diğer yıllara göre yüzde 50 oranında azaltılmış olması, sorular üzerinde hata yaptığınız zaman sıralama konusunda büyük bir dezavantaj haline gelebilir. Ortalama 1 soruyu yanlış yaptığınız zaman 10 000 kişinin gerisine atıyorsa bu sınav sistemiyle birlikte bu sayı 20 000 civarında kişinin gerisine atabilir. Bu bilgiler ışığında, AYT’nin ciddiye alınması gereken bir sınav olduğunu görüyor ve büyük titizlikle hazırlanılmasında fayda vardır diyoruz. AYT özel ders aldığınız zaman bu yukarıda belirtilen dezavantajlı durumları lehinize çevirme ihtimaliniz vardır. Sınavda çıkacak soruların konularını öğrenmek için TYT - YKS Konuları Nelerdir? yazımızı okuyabilirsiniz.

AYT Özel Ders Neden OkuldanEve.com’dan Alınmalıdır?

Bu tip kitle sınavlarında doğru strateji ve bilgiyi kullanma konusunda taktiksel olarak yeteri kadar donanıma sahip olan ve zamanında dereceye giren Boğaziçililerden oluşmuş bir kadromuzla birlikte yukarıda da belirttiğimiz üzere eğitimde “önce kalite” anlayışı ile hizmetinizdeyiz.

Derece yapmış olan hocalarımız her dersin en ince noktasına kadar bilgi birikimine sahip olmakla beraber kendi alanlarında uzman oldukları için bildiklerini aktarma da aynı şekilde dikkatli ve titiz bir tutum sergilemektedirler.

AYT sizin geleceğinizdeki mesleği seçmenizde önemli bir yere sahip olan bir sınavdır. İyi bir üniversiteye yerleşebilmek için lise hayatının başından itibaren düzenli ve disiplinli olarak TYT’ye ve AYT’ye hazırlanmak büyük derecede önem arz etmektedir. Bu nedenle öğrencilerin akademik başarısı özel ders ile desteklenebilir. AYT özel ders hizmetimizden faydalanmak isteyen tüm öğrenci ve velileri bekliyoruz.