Neden YGS LYS Özel Ders Alınır?

YGS LYS özel ders alımının oldukça yaygın olduğu sınavlardır. Bu sınavlar öğrencilerin hayatlarında önemli bir dönüm noktasıdır çünkü üniversiteye geçişin anahtarıni verir. İyi bir üniversiteye yerleşmek kaliteli bir hayat için olmazsa olmazlardandır, bu nedenle öğrenciler YGS ve LYS’ye hazırlanırken gerektiğinde YGS özel ders ve LYS özel ders almaktan kaçınmamalıdır.

YGS LYS Özel Ders Neden OkuldanEve.com’dan Alınır?

OkuldanEve.com ailesindeki profesyonel özel ders hocalarından YGS ve LYS için evde özel ders alabilirsiniz. OkuldanEve.com’daki Boğaziçili özel ders hocaları YGS – LYS alanında da kalite farkını ortaya koymakta ve öğrencilerini başarılı bir geleceğe hazırlamaya çalışmaktadırlar. Özel ders hocalarımız konu anlatımı, soru çözümü, ödev takibinin yanında motivasyon desteği ve ders dışı destek gibi hizmetlerle bütüncül bir eğitim koçluğu hizmeti vermektedirler. Özel derslerimizde en güncel müfredat takip edilmektedir. OkuldanEve.com evde özel ders yanında tercih danışmanlığı ve rehberlik gibi hizmetlerle YGS LYS için kapsamlı bir destek hizmeti sunmaktadır. OkuldanEve.com’dan yalnızca devamlı özel ders değil zorlandığınız konular için konu bazlı özel ders veya tek seferlik özel ders de alabilirsiniz. Boğaziçililerden özel ders alan öğrencilerimiz bu sayede kendilerine iyi bir örnek edinmiş, vizyon ve motivasyon kazanmış oluyorlar. Kısacası, OkuldanEve.com’dan YGS LYS özel ders alarak bu sınavlara en güzel biçimde hazırlanabilirsiniz.

YGS özel ders almak istiyorum ve LYS özel ders almak istiyorum diyenler için bu sınavlar hakkında kısaca bilgi verelim.

YGS LYS Nedir?

YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) Türkçe, Matematik, Sosyal Bilinler ve Fen Blimleri derslerinden 40’ar adet olmak üzere toplam 160 sorudan oluşur ve 160 dakika sürer. YGS’de sorular ağırlıklı olarak 9. sınıf konularından oluşmaktadır. YGS’de altı puan türü vardır. 1 ve 2 sayısal, YGS 3 ve 4 sözel, YGS 5 ve 6 eşit ağırlıklı alanlar içindir. Herhangi bir puan türünden 140 ve üzeri puan alan adaylar örgün önlisans programlarını, lisans ve önlisans düzeyinde açıköğretim programlarını tercih edebilirler. 180 ve üzeri puan alan adaylar ise LYS’ye girmeye hak kazanırlar. YGS’de yapılan netler LYS puanının %40’ını oluşturur.

LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) beş ayrı oturumda yapılmaktadır. LYS-1’de Matematik ve Geometri; LYS-2’de Fizik, Kimya ve Biyoloji; LYS-3’te Edebiyat ve Coğrafya-1; LYS-4’te Tarih, Coğrafya-2, Felsefe, ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi; LYS-5’te ise adayın bölümüne göre İngilizce, Almanca veya Fransızca testleri bulunmaktadır. Sınavlardaki soru sayıları ve süreler farklılık göstermektedir. LYS’de dört ayrı puan türü vardır. Bunlar TM (Türkçe – Matematik), MF(Matematik – Fen), TS (Türkçe – Sosyal) ve DİL (Yabancı Dil) puanlarıdır.

YGS ve LYS puanları bir yıl geçerlidir. Üniversiteye yerleştirme puanı hesaplanırken lise diploma puanı da hesaba katılır. Tercihte bulunduğu okullardan herhangi birini kazanıp kayıt yaptırmayan adayların lise diplomasından gelen puan bir sonraki sınavda yarıya düşer.

İyi bir üniversiteye yerleşebilmek için lise hayatının başından itibaren düzenli ve disiplinli olarak YGS ve LYS’ye hazırlanmak yüksek önem arz etmektedir. Bu nedenle öğrencilerin akademik başarısı özel ders ile desteklenebilir. YGS özel ders ve LYS özel ders hizmetimizden faydalanmak isteyen tüm öğrenci ve velileri bekliyoruz.