Neden Ekonomi Özel Ders Alınır?

Ekonomi özel ders, üniversite özel ders denince özellikle sosyal bilimlerde okuyan öğrenciler açısından akla gelen ilk derslerden biridir. Ekonomi dersi üniversitelerde birçok bölümde verilmektedir. Örneğin, iktisat – işletme – siyaset bilimi ve uluslararı ilişkiler – psikoloji - sosyoloji bölümlerinde verildiği gibi matematik öğretmenliği, fizik öğretmenliği, fizik, matematik gibi ekonomi dersi ile ilgisiz gözükebilecek birçok bölümde de seçmeli/zorunlu olarak verilen derslerden biridir. Ekonomi dersini Mikroekonomi ve Makroekonomi olarak ikiye ayırabiliriz. Üniversitesine göre müfredatı değişmekle beraber Mikroekonomi dersinde; Grafikler ve Optimizasyon Teknikleri, Tüketici Teorisi, Üretici Teorisi, Tam Rekabet Piyasası, Tekel, Oligopoller ve Oyun Teorisi gibi konular anlatılmaktadır. Öte yandan Makroekonomi dersi ise; Toplam Tüketim, Toplam Üretim, Toplam Tasarruf, Toplam Yatırım, Toplam Gelir (Milli Gelir) Ve İstihdam gibi konuları içermektedir. Boğaziçi, ODTÜ, Sabancı ve İTÜ gibi üniversitelerde Ekonomi dersi İngilizce olarak verilmekte ve bu durum dersi biraz daha zorlaştırmaktadır. Bunların dışında ileri ekonomi dersleri de final, vize ve ödevleri itibarıyla zorlayan dersler olduğundan onlardan da özel ders ihtiyacı almak gerekebilmektedir.

Üniversitelerde Econ 101, Ec 101, Ec 205, Ec 208 gibi kodlarla karşımıza çıkan Ekonomi dersi konuya hakimiyet ve öngörü gerektiren bir derstir. İşletme ve İktisat gibi bölümlerde birçok dersin ön koşulu olduğundan (prerequisite) Ekonomi dersinin önemi gerçekten büyüktür. Bu sebeple Ekonomi dersi geçildiğinde öğrencinin önü bir hayli açılmış olacaktır. Ekonomi dersi, Matematik bazlı olduğundan ve kavramların bütünsel olarak içselleştirilmesi ve derinlemesine öğrenilmesi gereken bir ders olduğundan, öğrenciler okulda öğrenemediklerinde büyük zorluk çekebiliyorlar. Bireysel olarak tam manasıyla kavranmasi pek de mümkün olmadığı için Ekonomi özel ders bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Ekonomi Özel Ders Neden OkuldanEve.com’dan Alınmalıdır?

OkuldanEve.com Ekonomi özel ders konusunda kalite, tecrübe ve uzmanlığı ile farkını ortaya koymaktadır. Ekonomi özel ders için çok tercih edilmemizin belki de en önemli sebebi Boğaziçili öğrenci ve mezun hocalarımızın Ekonomi alanında uzman olmalarıdır. Öğrencilerimiz, OkuldanEve.com ailesindeki Boğaziçili özel ders hocalarının Ekonomi özel ders konusundaki yetkinlikleri sayesinde bu dersteki başarılarını artırmaktadırlar. Hocalarımız Arz ve Talep, Monopoli, Oligopoli gibi öğrencilerin zorlandığı konularda hızlı ve etkili bir biçimde kalıcı öğrenme için yardımcı olmaktadırlar. Yıllardır özel ders veren özel ders hocalarımız bu tecrübeleri ile her seviyeden öğrenciye en güncel müfredata göre Ekonomi özel ders hizmeti sunmaktadırlar. OkuldanEve.com’dan final ve vizeleriniz için Türkçe Ekonomi özel ders ve İngilizce Ekonomi özel ders hizmetlerini güvenle alabilirsiniz.

OkuldanEve.com’un hocaları yalnızca öğrenciye özel bir biçimde ders anlatmakla kalmayıp soru çözümü, motivasyon desteği gibi hizmetlerle bütüncül bir hizmet sağlamakta ve Ekonomi özel ders ile birlikte eğitim koçluğu hizmeti de sunmaktadırlar. Bir Boğaziçiliden Ekonomi özel ders alan öğrencilerimiz Boğaziçi Üniversitesi ekolü ile yetişen hocalarımız sayesinde örnek alabilecekleri biriyle vakit geçirmiş, vizyon ve motivasyon kazanmış olmaktadırlar. Yine aynı şekilde Ekonomi dersinden kalma ihtimali varsa bu sorunu final öncesi iktisat özel ders alarak büyük oranda çözebilmek mümkündür. Dersleri; vize ve finallerden önce alabileceğiniz gibi dönem boyunca düzenli olarak alabilirsiniz. İster konu bazlı İktisat özel ders alabilir, isterseniz de çözemediğiniz sorularınızı birkaç seanslık ekonomi özel ders sayesinde çözdürebilirsiniz. OkuldanEve.com Boğaziçililerden özel ders hizmeti ile Ekonomi özel ders konusunda da kalite farkını ortaya koyuyor. İstanbul’da ekonomi özel ders, Ec 101 özel ders, iktisat özel ders, oyun teorisi özel ders, istatistik özel ders hizmetlerimizden faydalanmak isteyen tüm veli ve öğrencileri bekliyoruz.