TEOG Özel Ders Neden Alınır?

TEOG özel ders almanın en gerekli olduğu sınavlardan biridir. TEOG dersi pek tercih edilmiyor gibi görünse de öğrencilerin hayatında önemli bir dönüm noktası olan liseye geçiş açısından hayati önem taşır. İyi bir lise iyi bir üniversite, iyi bir üniversite de kaliteli bir hayat getirir. Bu nedenle TEOG özel ders ciddiye alınmalı ve profesyonel hocalardan yardım almaktan kaçınılmamalıdır.

TEOG Özel Ders Neden OkuldanEve.com’dan Alınır?

TEOG özel dersi OkuldanEve.com bünyesindeki özel ders hocalarından güvenle alabilirsiniz. OkuldanEve.com'un alanında uzman ve tecrübeli Boğaziçili özel ders hocaları TEOG sınavı için özel ders ve eğitim koçluğu hizmeti vermektedir. OkuldanEve.com bünyesindeki özel ders hocaları yalnızca TEOG dersi vermekle kalmayıp motivasyon desteği, ödev takibi, okul derslerine yardımcı olma gibi hizmetler ile bütüncül bir yaklaşımla öğrencilerini TEOG sınavına hazırlamaktadırlar. Özel ders hocalarımız TEOG özel ders konusunda en güncel müfredatı takip etmektedirler. Boğaziçililerden TEOG özel ders alan öğrencilerimiz Boğaziçi Üniversitesi ekolü ile yetişen hocalarımız sayesinde örnek alabilecekleri biriyle vakit geçirmiş, vizyon ve motivasyon kazanmış oluyorlar. OkuldanEve.com Boğaziçililerden özel ders hizmeti ile TEOG özel dersi konusunda da kalite farkını ortaya koyuyor.

TEOG özel ders almak isteyenler TEOG sınavı hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

TEOG Nedir?

TEOG sınavında öğrenciler Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere toplam altı dersten sorumludur. TEOG sınavı birinci ve ikinci dönemde olmak üzere iki kez yapılır (genellikle Kasım ve Nisan ayları). Sınav iki günde yapılır, öğrenciler bir günde üç dersin sınavına girer. Her sınavda 20 soru vardır, yanlış doğruyu götürmez. Sınavlar 40 dakika sürer ve 30 dakika ara verilir. Bu yönleriyle TEOG sınavı, yüksek puanlar almanın kolay olduğu bir sınavdır. TEOG sınavı özel ders ile desteklenirse öğrencilerin başarılı olmasının daha da kolaylaşacağı bir sınavdır.

Puanlamadan bahsedecek olursak, TEOG puanı ve yerleştirme puanı olmak üzere iki puan türü vardır. TEOG puanı ağırlıklı olarak hesaplanır; Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri dersleri diğer derslere göre daha çok puan getirir. İki TEOG sınavının ortalaması alınır. Bu puan 700 üzerindendir. Yerleştirme puanı ise TEOG ortalaması ile 6., 7., ve 8. sınıfların not ortalamasından oluşur. TEOG %70, sınıf ortalamaları ise %30 etkilidir. Yerleştirme puanı 500 üzerindendir. Liselere yerleşmede bu puan esas alınır.

Görüldüğü üzere iyi bir liseye gidebilmek için yalnızca son sene sınava hazırlanmak yetmiyor. Ortaokul boyunca tüm derslere düzenli çalışmak ve notları yüksek tutmak gerekiyor. Bu yüzden, 6. ve 7. sınıfta da özel ders ile öğrencinin akademik başarısı desteklenebilir. TEOG özel ders hizmetimizden faydalanmak isteyen tüm veli ve öğrencileri bekliyoruz.