IB Ekonomi Nedir? Bu Ders Öğrencilere Hangi Kazanımları Sunar?

IB Ekonomi dersinin temel amacı, öğrencilerin temel ekonomi kavramlarını anlamalarını sağlayarak, öğrencileri uluslararası ekonomi hakkında analitik düşünmeye teşvik etmektir. Bu derste öğrenciler, mikroekonomi, makroekonomi, uluslararası ekonomi ve gelişim ekonomisinin esaslarını kavrarken, öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta nasıl uygulayabilecekleri konusunda farkındalıklarını da artırırlar.

IB Ekonomi dersi IB müfreadatı ile eğitim veren okullarda seçmeli olarak IB Ekonomi HL veya IB Ekonomi SL şeklinde verilebilir. Seçmeli olduğu için müfredatlar okuldan okula göre değişiklikler göstermekle beraber, genel olarak ekonominin çarklarının nasıl çalıştığını anlamaya yönelik ödevler verilmekte, çeşitli dergi ve makaleler güncel olarak okunmaktadır. IB Ekonomi ögrencilerinden güncel gelişmelerden Türkçe gazeteler ve dergiler aracılığıyla haberdar olmaları beklenir. Ayrıca ögrencilerden The Economist gibi popüler ve otoriteler tarafından kabul gören dergilerdeki makaleleri okuma ve incelemeleri istenecektir.

Ayrıca, öğretmenler bazı web sayfalarını öğrencilerle beraber inceleyerek buralardaki istastiki verilerin analizini öğrencilere yaptırarak eleştirel düşünme becerilini artırmayı hedeflemektedirler. Bu sayfalardan en meşhur olanları; WTO, UN, The Economist, FED ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasıdır.

Neden IB Ekonomi Özel Ders SL (Standart Level – Standart Seviye) ve IB Ekonomi Özel Ders HL (High Level – İleri Seviye) OkuldanEve.com’dan Alınmalıdır?

IB Ekonomi dersi seçmeli olduğundan müfredatı değişiklik gösterebilmektedir. Ekonomi ilmini en iyi anlatabilecek olan kuşkusuz günceli iyi takip eden ve Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileridir. OkuldanEve.com bünyesindeki Boğaziçili hocalar ile IB Ekonomi özel ders konusunda size profesyonellik ve başarıyı vadediyor. IB Ekonomi özel dersini İngilizce ve IB müfredatının gereklerini yerine getirebilecek kalitedeki hocalarımız sayesinde, okulun önüne geçebilecek ve farkı hissedebileceksin. IB Özel Ders Ekonomi alanında alındığında da diğer IB özel ders branşlarındaki OkuldanEve.com kalitesini yaşabilirsiniz.

OkuldanEve.com un Boğaziçili hocalardan IB Ekonomi özel ders hizmeti sunmasıyla size sağlayabileceği faydalardan biraz bahsedelim:

  • Eş zamanlı ödev takibi
  • Veliöğrenci-hoca üçgeninde kaliteli iletişim
  • Soru çözümü ve analizleri
  • Kişiye özel ve sınav odaklı eğitim hizmeti.

IB Ekonomi özel ders desteğinin sürekli bir biçimde alınması sonucunda öğrencilerin birkaç hafta içinde kalıcı başarıya ulaştığı gözlemlenmiştir. OkuldanEve.com ailesinin IB Ekonomi özel ders hizmeti ile Boğaziçiliden IB özel ders ayrıcalığını yaşamak isteyen tüm veli ve öğrencileri bekliyoruz. İletişim kısmından bizlere hemen ulaşabilirsiniz.